533 WARD AVE

TITUSVILLE, Florida 32796 · Brevard County · Parcel 21 3531-75-6-31

$41 590
Assessed Value
$146 620
Market Value
Annual Tax
$16 590
Taxable Value
Ownership
OwnerLA CROIX, WALLACE B
Mailing Address533 WARD AVE TITUSVILLE FL 32796
Property Details
Year Built1966
Living Area1 720 sq ft
Lot Size7 405 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$44 000
Just (Market) Value$146 620
Assessed Value$41 590
Exemptions-$25 000
Taxable Value$16 590